Jesteś tutaj: Start / Wiadomości

Wiadomości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - „Muzyka w Raju 2020”

„Muzyka w Raju 2020”

11 sierpnia 2020

W ubiegły piątek, 7 sierpnia 2020 r. Muzeum Archeologiczno-Historyczne miało przyjemność gościć głogowian i nie tylko na projekcji koncertów w ramach festiwalu „Muzyka w Raju 2020”.

Na dziedzińcu Zamku Książąt Głogowskich, w historycznym miejscu i niepowtarzalnej atmosferze, rozbrzmiewała muzyka doby renesansu zaprezentowana przez Orkiestrę Kore i baroku wykonywana przez Consort fletów prostych Brouillamini.

Już dziś zapraszamy Państwa na kolejne projekcje festiwalowe, które odbędą się 21 sierpnia o godz. 19:00 oraz 20:30.

Przejdź do - „Muzyka w Raju 2020”

„Muzyka w Raju 2020”

30 lipca 2020

Muzyka dawna już od kilku lat rozbrzmiewa w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie. Podczas koncertów prezentowana muzyka średniowieczna, renesansowa i barokowa wykonywana jest na dawnych instrumentach.

Tegoroczna edycja festiwalu organizowanego przez Fundację Muzyki Dawnej „CANOR” będzie inna od wcześniejszych, bowiem odbędzie się w wersji on-line. Zapraszamy Państwa na dziedziniec Zamku Książąt Głogowskich w dniach 7 sierpnia i 21 sierpnia o godz. 19:00 i 20:30 na projekcje koncertów z archiwalnych nagrań festiwalowych. Wśród wybranych znajdą się zarówno koncerty orkiestrowe jak i kameralne.
Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu rezerwacji miejsc.

tel. (76) 834-10-81, wew. 35.

Przejdź do - O kresowej współpracy w MAH

O kresowej współpracy w MAH

22 lipca 2020

W Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie gościli dziś Przemysław Bożek, wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Marek Horbań, prezes reaktywowanego w 2009 roku klubu piłkarskiego Pogoń Lwów. Rozmowy z dyrekcją MAH dotyczyły współpracy pomiędzy placówką a nowo zawiązaną fundacją ‑ Pogoń Lwów.

Czytaj więcej o: O kresowej współpracy w MAH
Przejdź do - Kurier Muzealny już wkrótce

Kurier Muzealny już wkrótce

22 lipca 2020

W tym roku mija 900 lat od ustanowienia kapituły w głogowskiej kolegiacie. Przez blisko 700 lat odgrywała ona niezwykle ważną rolę w duchowym, intelektualnym i kulturalnym życiu Głogowa. Kapitule kolegiackiej poświęcony zostanie najnowszy numer Kuriera Muzealnego, wydawanego przez MAH.

Czytaj więcej o: Kurier Muzealny już wkrótce
Przejdź do - Ministerialne wyróżnienie dla archeologa z MAH

Ministerialne wyróżnienie dla archeologa z MAH

14 lipca 2020

Zenon Hendel, archeolog z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie, uhonorowany został złotą odznaką „Za opiekę nad zabytkami”. Nadał ją Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński.

Czytaj więcej o: Ministerialne wyróżnienie dla archeologa z MAH

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:79634