Jesteś tutaj: Start / Wiadomości

Wiadomości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Efekty pleneru do obejrzenia w MAH

Efekty pleneru do obejrzenia w MAH

11 grudnia 2019

Kilkunastu artystów uczestniczyło w plenerze malarskim „Człowiek chroni środowisko”, który latem odbył się w Czernej. Od czwartku, 12 grudnia, w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie będzie można oglądać efekty pracy plastyków. Organizatorem wystawy jest Miejski Ośrodek Kultury. Wernisaż odbędzie się o godzinie 16.00.

Czytaj więcej o: Efekty pleneru do obejrzenia w MAH
Przejdź do - Spektrometr i mikroskop już służy konserwatorom

Spektrometr i mikroskop już służy konserwatorom

11 grudnia 2019

Nowy spektrometr XRF jeszcze na dobrze nie zadomowił się w pracowni konserwatorskiej głogowskiego muzeum, a do laboratorium dostarczono nowy sprzęt zakupiony w ramach projektu - Modernizacja wyposażenia Pracowni Konserwatorskiej MA-H w Głogowie – mikroskop laboratoryjny do obserwacji w świetle przechodzącym, z kamerą o wysokiej rozdzielczości, dzięki któremu możliwa będzie identyfikacja gatunków drewna, rodzaju włókien, obserwacje mikroorganizmów. Na pewno poszerzy to wachlarz informacji dla archeologów.

Czytaj więcej o: Spektrometr i mikroskop już służy konserwatorom
Przejdź do - Muzealnicy w Teatrze

Muzealnicy w Teatrze

10 grudnia 2019

Głogowski Teatr im. Andreasa Gryphiusa podniesiony został z ruin. Zarówno jako budynek, jak i instytucja, cieszy się on ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Zaprzyjaźnioną placówkę kultury odwiedzili pracownicy Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. Przewodnikiem po teatrze był Bartłomiej Adamczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Przejdź do - Świąteczne warsztaty z muzealnikami

Świąteczne warsztaty z muzealnikami

9 grudnia 2019

Muzeum Archeologiczno-Historyczne Głogowie włączyło się w obchody święta patrona miasta. W piątek, 6 grudnia, otwarta została dla zwiedzających wystawa poświęcona świętemu Mikołajowi. W sobotę natomiast, głogowianie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach tworzenia ozdób choinkowych, które odbyły się w Rynku przed ratuszem.

Czytaj więcej o: Świąteczne warsztaty z muzealnikami

Uwaga zwiedzający

4 grudnia 2019

Ze względu na prowadzone w Muzeum Archeologiczno-Historycznym prace remontowe do 6 grudnia wyłączona ze zwiedzania jest wystawa „Pamięć głogowskich kamieniu”, natomiast do 8 grudnia wystawa „40 lat minęło… Historia Pomnika Dzieci Głogowskich” oraz ekspozycja obrazu „Święty Hieronim pokutujący”. W środę, 4 grudnia, czasowo wyłączana ze zwiedzania będzie również wystawa „Nasze najnowsze”. Za utrudnienia przepraszamy.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:65408