Jesteś tutaj: Start / Wystawy / Stałe

Stałe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Głogowianie 1945

Głogowianie 1945

15 lutego 2016

 Głogowianie 1945 – taki tytuł nosi wystawa, którą można oglądać w głogowskim Muzeum Archeologiczno – Historycznym. Przedsięwzięcie organizowane wspólnie z Muzeum Śląskim w Goerlitz, przybliża jeden z najbardziej dramatycznych okresów w historii miasta. Wystawę Głogowianie 1945 wsparło finansowo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Czytaj więcej o: Głogowianie 1945
Przejdź do - Archeologiczne skarby w MAH

Archeologiczne skarby w MAH

2 stycznia 2018

„Ziemia Głogowska pełna archeologicznych tajemnic. Najciekawsze zabytki i odkrycia archeologiczne w minionym 50-leciu muzeum w Głogowie” – taki tytuł nosi wystawa, którą od 7 listopada oglądać można w Muzeum Archeologiczno – Historycznym.

 

Czytaj więcej o: Archeologiczne skarby w MAH
Przejdź do - Skarb z Głogowa

Skarb z Głogowa

15 marca 2016

Skarb z Głogowa to ponad 20 tysięcy monet. Znalezione zostały 1987 roku na terenie ogrodów działkowych „Wenecja” na osiedlu Piastów Śląskich. Większość z nich pochodzi z XII wieku. Najstarsze monety wybite zostały natomiast w XI wieku. Numizmatyczny zbiór głogowskiego muzeum jest jednym z największych nie tylko w Polsce, ale także w Europie.

Czytaj więcej o: Skarb z Głogowa
Przejdź do - Obrona Głogowa w 1109 roku

Obrona Głogowa w 1109 roku

21 maja 2015

Głogów w 1109r. oraz rolę i znaczenie grodu głogowskiego w państwie pierwszych Piastów. Głównym punktem ekspozycji jest makieta przedstawiająca oblężenie Głogowa, na której również  przedstawiono próbę rekonstrukcji grodu głogowskiego. Wystawa prezentuje też zabytki odkryte w czasie badań archeologicznych na terenie grodu głogowskiego pochodzące z X-XII w.

Czytaj więcej o: Obrona Głogowa w 1109 roku
Przejdź do - Pamięć głogowskich kamieni

Pamięć głogowskich kamieni

21 maja 2015

Zaprezentowane zostaną zabytki sztuki kamieniarskiej, które zostały odnalezione i ocalone podczas prac prowadzonych na głogowskim Starym Mieście. Wśród kamiennych pozostałości po dawnym Głogowie na uwagę zasługuje czternastowieczny tympanon z kościoła pw. Świętego Mikołaja. Jeszcze po II Wojnie Światowej znajdował się on nad północnym wejściem do zniszczonej świątyni.

Czytaj więcej o: Pamięć głogowskich kamieni

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:14576