Jesteś tutaj: Start / Wystawy / Stałe

Stałe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Skarb z Głogowa

Skarb z Głogowa

15 marca 2016

Skarb z Głogowa to ponad 20 tysięcy monet. Znalezione zostały 1987 roku na terenie ogrodów działkowych „Wenecja” na osiedlu Piastów Śląskich. Większość z nich pochodzi z XII wieku. Najstarsze monety wybite zostały natomiast w XI wieku. Numizmatyczny zbiór głogowskiego muzeum jest jednym z największych nie tylko w Polsce, ale także w Europie.

Czytaj więcej o: Skarb z Głogowa
Przejdź do - Obrona Głogowa w 1109 roku

Obrona Głogowa w 1109 roku

21 maja 2015

Głogów w 1109r. oraz rolę i znaczenie grodu głogowskiego w państwie pierwszych Piastów. Głównym punktem ekspozycji jest makieta przedstawiająca oblężenie Głogowa, na której również  przedstawiono próbę rekonstrukcji grodu głogowskiego. Wystawa prezentuje też zabytki odkryte w czasie badań archeologicznych na terenie grodu głogowskiego pochodzące z X-XII w.

Czytaj więcej o: Obrona Głogowa w 1109 roku
Przejdź do - Pamięć głogowskich kamieni

Pamięć głogowskich kamieni

21 maja 2015

Zaprezentowane zostaną zabytki sztuki kamieniarskiej, które zostały odnalezione i ocalone podczas prac prowadzonych na głogowskim Starym Mieście. Wśród kamiennych pozostałości po dawnym Głogowie na uwagę zasługuje czternastowieczny tympanon z kościoła pw. Świętego Mikołaja. Jeszcze po II Wojnie Światowej znajdował się on nad północnym wejściem do zniszczonej świątyni.

Czytaj więcej o: Pamięć głogowskich kamieni
Przejdź do - Blask złota i srebra, czyli pieniądz w baroku

Blask złota i srebra, czyli pieniądz w baroku

21 maja 2015

Skarb odnaleziony w 2004 roku na Starym Mieście w Głogowie liczy sobie 5596 monet, w tym m.in. polskie dukaty Zygmunta III Wazy i Władysława IV. Na wystawie zobaczymy również monety węgierskie, niemieckie, siedmiogrodzkie, ałtuny tureckie, cekiny weneckie. Srebrne talary: polskie Zygmunta III Wazy i Władysława IV, austriackie, szwedzkie, węgierskie, niderlandzkie, niemieckie, hiszpańskie, francuskie.

Czytaj więcej o: Blask złota i srebra, czyli pieniądz w baroku

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:6533