Muzealna jednodniówka już dostępna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 lipca 2021

Zapraszamy do lektury najnowszego Kuriera Muzealnego. Tym razem jednodniówka poświęcona jest dawnym i współczesnym miejscom rekreacji nad Odrą. Gazeta jest już dostępna w Muzeum Archeologiczno-Historycznym.

Rekreacja nad Odrą w Głogowie – taki jest motyw przewodni najnowszego wydawnictwa MAH. Na stronach jednodniówki można więc znaleźć informacje zarówno o tym, gdzie obecnie można wypoczywać nad rzeką, jak i o tym, gdzie bawiono się oraz wypoczywano w dawnym Glogau.

O historii miejsca, które obecnie służy mieszkańcom miasta jako Bulwar Nadodrzański pisze Aleksander Dobrowolski. Paulina Lemańska opowiada natomiast dzieje dawnego portu kolegiackiego i współczesnej mariny.

O powstałych w latach 40. XX wieku planach budowy dużego portu miejskiego oraz o obecnym zagospodarowaniu terenów po wschodniej stronie mostu drogowego pisze Magdalena Świderska.

Wielu głogowianom rekreacja nad Odrą kojarzy się zapewne z placem festynowym, gdzie zarówno przed laty, jak i obecnie organizowanych jest wiele przedsięwzięć. O tym terenie i funkcjonującej na nim strzelnicy oraz domu strzeleckim opowiada w swym artykule Agnieszka Filipczak.

Z nadodrzańską rekreacją kojarzy się również Zatoka Neptuna. Już przed wojną funkcjonowała tam infrastruktura związana turystyką wodną. W latach 70. XX wieku wybudowano tam lokal gastronomiczno-noclegowy „Neptun”. O historii Zatoki Neptuna pisze Agnieszka Górska.

Kurier Muzealny dostępny jest już w MAH. Wkrótce będzie można go znaleźć również na głogowskiej Marinie, w Centrum Informacji Turystycznej w Głogowie oraz w instytucjach kultury. Zapraszamy do lektury.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-07-01
Data publikacji:2021-07-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:288