Noc Muzeów 2017

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 maja 2017

Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie kolejny już raz włącza się w akcję Europejska Noc Muzeów. W tym roku odbędzie się ona w sobotę 20 maja. Tego dnia głogowskie muzeum będzie można zwiedzać od godziny 17.00 do 24.00.

Tradycyjnie już, oprócz wystaw, które na co dzień można oglądać w Muzeum Archeologiczno – Historycznym, nie zabraknie także wielu dodatkowych atrakcji. Na pewno jedną z nich będzie kolejna wystawa, która wpisuje się w obchody 50-lecia MAH. Nosi ona tytuł „Librarium z dawnego Głogowa”. Właśnie podczas Nocy Muzeów wystawa ta zostanie otwarta dla zwiedzających.

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów nie zabraknie także innych atrakcji. Podobnie jak w latach poprzednich odwiedzający muzeum będą mieli okazję podziwiać grupy rekonstrukcyjne. W tym roku zapraszamy na pokazy XVII-wiecznej szermierki. W ruch pójdą więc szable, szpady i rapiery. Podczas warsztatów będzie również okazja do krótkiej nauki fechtunku.

Dla tych, którym nie przypadnie do gustu szermierka, będą tańce. Na zamkowym dziedzińcu odbędą się bowiem pokazy tańca dworskiego z epoki renesansu. Podobnie jak w przypadku fechtunku, będzie możliwość wzięcia udziału w tanecznych warsztatach.

Zainteresowanych wojennymi i powojennymi losami zabytków, zapraszamy do Centrum Konferencyjno – Wystawienniczego. Tam od godziny 17.00 do 22.00 prezentowany będzie film „Muzeum utracone” przygotowany przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Szczegółowy program tegorocznej Nocy Muzeów znaleźć można na plakatach oraz na stronie internetowej Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Głogowie. Współorganizatorem Nocy Muzeów w MAH jest Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa. Przedsięwzięcie finansowo wsparła Gmina Głogów.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-05-08
Data publikacji:2017-05-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:1146