10. Głogowskie Zeszyty Naukowe już w sprzedaży

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 lipca 2019

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie to nie tylko wystawy, ale także wydawnictwa. W czerwcu ukazało się kolejne – dziesiąty już numer Głogowskich Zeszytów Naukowych.

Głogowskie Zeszyty Naukowe są najstarszym, historycznym wydawnictwem naukowym ukazującym się w Głogowie. W tym roku ukazał się dziesiąty, jubileuszowy numer. Podzielony on został na dwie części. W pierwszej znalazły się teksty, które są pokłosiem międzynarodowej konferencji zatytułowanej „Niepodległa, Niezawisła, Niezależna”, która z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w głogowskim muzeum. W Głogowskich Zeszytach Naukowych można więc przeczytać referaty prezentowane podczas tego wydarzenia.

Oprócz materiałów związanych z niepodległościową konferencją w 10. Głogowskich Zeszytach Naukowych znaleźć można także rozprawy traktujące o badaniach archeologicznych w Grochowicach oraz o najstarszej księdze rachunkowej bractwa czeladniczego cechu kuśnierzy we Wschowie. W wydawnictwie nie brakuje także informacji o najważniejszych wydarzeniach muzealnych.

Dziesiąte Głogowskie Zeszyty Naukowe można już nabyć w muzealnym sklepiku.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-07-08
Data publikacji:2019-07-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciej Iżycki
Liczba odwiedzin:400