Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Zapraszamy na Noc Muzeów

Dużymi krokami zbliża się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. W tym roku odbędzie się ona w sobotę, 20 maja. Motywem przewodnim będzie „Głogów piastowski”. Atrakcji nie zabraknie.

Tegoroczne spotkanie z zabytkami i historią rozpocznie się o godzinie 15.30 inscenizacją legendy „Księżna i gołąb” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie.

Tradycyjnie już, przez cały dzień i wieczór zwiedzać będzie można muzealne wystawy. Wszystkie oczywiście są bardzo ciekawe, ale na niektóre z nich warto zwrócić szczególną uwagę. Pierwsza z nich to ekspozycja zatytułowana „Dziedzictwo kulturowe szlachty ziemi głogowskiej”, która otwarta zostanie tuż przed Nocą Muzeów. Warto również obejrzeć tego dnia wystawę zatytułowaną „Splendor śląskiej sztuki sakralnej XIV-XVI wieku ze zbiorów Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu”, z którą wkrótce będziemy się żegnali. Oczywiście zapraszamy również do zwiedzania pozostałych wystaw, a jest ich całkiem sporo.

Motywem przewodnim tegorocznego święta muzeów i muzealników jest „Głogów piastowski”. W związku z tym wiele będzie działo się na zamkowym dziedzińcu. To właśnie na nim grupa rekonstrukcyjna będzie prezentowała wydarzenia związane z historią miasta. Warto także odwiedzić stanowisko rekonstruktorów, którzy obozem rozłożą się w zamkowej fosie.

Do fosy, podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy również na wieczór poezji i muzyki. W niezwykle malowniczej scenerii, w ramach cyklu Bardowie Pod Wieżą, na scenie zaprezentują się głogowscy wykonawcy.

Tegoroczna Europejska Noc Muzeów potrwa do północy.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-05-19 11:17przez:
Opublikowano:2023-05-19 11:19przez: Maciej Iżycki
Podmiot udostępniający: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Odwiedziny:921

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.